Uzun Paragraf Soruları İle Boğuşup Aynı Metni Defalarca Okumak Zorunda Kalmadan Nasıl YDS, YÖKDİL ve YDT Okuma sorularında hedeflediğiniz doğru sayısına hızlıca ulaşırsınız?

Siz de başarıya ulaşan 100’lerce öğrencimiz gibi 16 saatte Okuma Sorularının En Yeni Sırlarını Öğrenin – Test edilmiş yöntemleri kullanarak sağlam bir başlangıç yapın!

Anahtar Okuma Kursu

 • En Güncel Okuma Soru Tipleri
 • Doğrudan Sınavda Çıkacak Soruları Hedefleyen Nokta Atışı Konu Anlatımı
 • Başka Yerde Bulamayacağınız Özel Paragraf Çalışma Teknikleri
 • Bütünleşmiş Beceriler ile Okuma Parçalarında, Kelime & Gramer çalışmaları

K4 English’i Ücretsiz Deneyin

Sizin için Tense’ler, Okuma Stratejileri, Çıkmış Kelimeler, Çıkmış Soruların Çözümünden oluşan 12 saatlik dersler hazırladık, bu sayede eğitimlerimizi bilgisayar veya mobil cihazınızdan tamamen ücretsiz olarak deneyimleyin.

15 Yıllık Tecrübe ile 1000’lerce Okuma Sorusunu Analiz Ettik Ve Sizin İçin En Verimli Eğitimi Hazırladık

Okuma Çalışırken Bu Hataları Yapıyor musunuz?

Sizin için Okuma sorularının uzun, anlaşılmaz, sıkıcı ve kafa karıştırıcı olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden sıklıkla korkunuza yenik düşüyor, okuma sorularını sınavın en sonuna atıyor ve zamansızlıktan dolayı yetiştiremiyorsunuz. Okuma sorularının uzun ve boğucu olduğu doğru fakat doğru teknikler ile sorulara yaklaştığınızda bu sorular sanıldığı kadar göz korkutucu değil.

Yıllardır sınava hazırladığımız 100’lerce öğrenciden gördüğümüz kadarıyla asıl problem Okuma sorularında değil, problem öğrencilerin sınava hazırlanma yöntemlerinde. Sorunlar aslında sınav esnasında değil, sınava girmeden önce sınava hazırlanırken açtığınız ilk Okuma kaynağı ile başlıyor. Bir çok kaynak detaylı analiz ve teknik yerine size sadece doğru cevabı ve metnin çevirisini verip geçiyor. Bu da sınavda karşınıza çıkacak biraz farklı soru tiplerinde afallamanıza sebep oluyor. Uzun paragraf sorularına bakıp, ne yapacağınızı bilmediğinizi hissediyorsanız ya, işte o his tam da bu yüzden…

Diğer bir hata da, Okuma çalışmalarına yeterince zaman ayırmayıp Gramer’e gereğinden fazla zaman harcamak, iyi bir gramer bilgisinin size Okuma sorularında başarıya ulaştıracağını düşünmek. Hayır, bu doğru değil. YDS, YÖKDİL ve YDT bir okuduğunu anlama sınavıdır, bu yüzden kelime bilginiz kuvvetli olmak zorunda. Ama yapmanız gereken 1000’lerce kelime öğrenmek değil, doğru kelime öğrenmek. Kelime öğrenmekle de iş bitmiyor, bir çok öğrenci doğru tekniklerle Okuma sorularına yaklaşmadığı için hata yapıyor ya da soruları yetiştiremiyor.


YDS, YÖKDİL ve YDT’de farklı bölümler olsa da aslında her bölüm aslında birbiri ile bağlantılı. Gördüğünüz gibi domino taşı misalı daha sınava hazırlanmaya başlarken yapılan bir hata birçok noktayı etkileyip sizin sınavda başarısız olmanıza sebep oluyor. Biz de sınava hazırlanırken yapılan hataların nasıl sonuçlandığını ve artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini gördük ve harekete geçtik.

K4 English’i Ücretsiz Deneyin

Sizin için Tense’ler, Okuma Stratejileri, Çıkmış Kelimeler, Çıkmış Soruların Çözümünden oluşan 12 saatlik dersler hazırladık, bu sayede eğitimlerimizi bilgisayar veya mobil cihazınızdan tamamen ücretsiz olarak deneyimleyin.

Okuma Soruları Artık Korkulu Rüya Olmaktan Nasıl Çıkıyor?

Kelebek etkisini bilirsiniz. Bir sistemdeki küçük değişiklikler, çok büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilir. Mesela Denizli’de bir kelebeğin kanat çırpması İstanbul Belgrad ormanlarında yağmur yağmasına sebep olabilir. Peki bunun Okuma soruları ile ya da YDS ile ilgisi nedir hocam diye soracaksınız. Şöyle açıklayayım; YDS, YÖKDİL ve YDT’ye hazırlanırken, öğrendiğiniz bir yanlış/ eksik kelime ya da gereksiz bir detay veya yanlış yorumladığınız bir soru tipi Okuma sorularında bir çok soruyu yanlış yapmanıza sebep olabilir.

Gördüğünüz gibi çok küçük bir ayrıntı fakat sonuçları çok büyük. O yüzden hep söylediğimiz gibi, sizin doğru bir öğrenme sistemine ve stratejilere ihtiyacınız var. Ve sizin öğrenme sürecinizi uçtan uca en verimli hale getirecek bir sisteme…
Biz de bu ihtiyacınızı tespit ettik ve Okuma sorularına çalışma stratejimizi “Integrated Skills” olarak belirledik. Yani bütünleşmiş beceriler. Nasıl mı?

Okuma soruları sadece paragraflardan ibaret değildir. İçinde gramer ve elbette ki kelime bilgisi yer alır. Yani paragraf sorularında başarı için hem okuma stratejilerine hem de kelime ve gramer bilgisine ve stratejisine ihtiyacınız var.

Biz de Okuma sorularını bu şekilde ele aldık. Bir paragrafı ele aldık, böldük, parçaladık. Ve paragraf ile ilgili soru çözme tekniğini verirken hem gramer hem de kelimeleri analiz ettik. Bu sayede size bir paragraf ne kadar uzun, karmaşık ya da boğucu olursa olsun paragrafa hükmetmeyi öğrettik.
Böl-parçala-hükmet yöntemi ile, aynı anda hem okuma stratejisini hem de kelime ve gramer bilgisini öğrenmenizi sağladık.

Uygulamalı olarak anlattığımız bu yöntem sayesinde paragrafın sonuna gelene kadar unuttuğunuz parçalar artık korkulu rüyanız olmaktan çıkacak.

Bu Kursta neler var?

 • 3 Bölümden (Preview, Analiz, Strateji) oluşan 20 Parça
 • Kelime ve gramer konularındaki eksikleri okuma parçalarında tamamlayın.
 • Bütünleşmiş becerilerin (Kelime – Gramer – Okuma) Sırrını Keşfedin.
 • Uzun paragraf sorularını çözmenin anahtar tekniklerini öğrenin.
 • Soru çözerken sık yapılan kritik hatalar ve çözümlerini görün.
 • 1000’lerce kelime ezberlemeden Okuma Soruları ile kelime öğrenin.
 • ÖSYM’nin en sevdiği kelime öbeklerini ve soru içindeki yerlerini çalışın.
 • ÖSYM nasıl soru soruyor? İlk bakışta sorunun çözüm stratejisini anlayın.
 • Böl – Parçala – Hükmet yöntemi ile en uzun paragraf sorularını hızlıca çözün.
 • Hangi soru tipinde hangi strateji işe yarar? öğrenin.
 • Teoriden pratiğe – her cümleyi gramer bakımından analiz edin.
 • Bir bakışta parçanın organizasyonunu ve kritik kelimelerden hangi sorunun geleceğini anlayın.
 • Hız kazanın, paragrafı defalarca okumadan soruyu çözün.
 • Zaman kazandıran çeviri tekniklerine hakim olun.
 • Analiz videoları ile paragraf yapısını öğrenin.
 • 0’dan 20 doğruya – adım adım gelişme

Anahtar Okuma Kursu Senin İçin Uygun Mu?

Uzun paragraf sorularında boğuluyor, nereden başlayacağını bilmiyor, zamanının yetmediğinden yakınıyor ve doğru stratejileri bilmediğini düşünüyorsan evet bu eğitim tam olarak senin için.

Gramer ya da kelime konularında eksikliklerin olabilir. Bu kursla parça içinde hem kritik gramer kurallarını hem de kelimeleri öğrenecek ve okumanın temel stratejilerine sahip olacaksın. 

Gramer ve kelimem iyi diyorsan da nokta atışı Okuma sorularını çözme stratejilerini, kelime ve gramer bilginle harmanlayıp okuma sorularındaki hedefine hızlıca ulaşacaksın. 

 Artık hedefinize çok yakınsınız. İndirimli fiyattan şimdi satın alın. 

ANAHTAR OKUMA KURS FİYATI

300 ₺

/ 6 AY

 • 500+ Hedef Kelime
 • 500+ Kelime Alıştırması
 • 20+ Analiz Videosu
 • 20+ Strateji Videosu
 • Toplam 60+ Video
 • 16+ Saat Ders Videosu

K4 English’i Ücretsiz Deneyin

Sizin için Tense’ler, Okuma Stratejileri, Çıkmış Kelimeler, Çıkmış Soruların Çözümünden oluşan 12 saatlik dersler hazırladık, bu sayede eğitimlerimizi bilgisayar veya mobil cihazınızdan tamamen ücretsiz olarak deneyimleyin.