Temel Gramer Kursu

  • En Güncel Gramer Bilgileri
  • Doğrudan Sınavda Çıkacak Soruları Hedefleyen Pratik Konu Anlatımı
  • Başka Yerde Bulamayacağınız Özel Soru Teknikleri

Gramer çalışırken bu hataları yapıyor musunuz?

YDS, YÖKDİL ya da YDT’ye hazırlanan öğrencilerin %90’ı Gramer’e hatalı çalışıyor. Doğru çalışmak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız fakat öncelikle yapılan hatalardan bahsedelim.

YDS, YÖKDİL ya da YDT’ye hazırlıkta yapılan öyle büyük bir hata var ki bu hata zincirleme olarak bir çok noktaya etki edip sınavda başarısız olmanıza sebep oluyor. Evet bu hata, Gramer’e gerektiğinden fazla zaman harcamak. Muhtemelen bir konuya fazla çalışmanın bir hata olduğunu daha önce duymadınız, ama öyle.

Sınava hazırlık sürecinde Gramer’e harcanan gereğinden fazla zaman ve efor, sizin okuma ve kelime konularına verimli çalışmanızı olumsuz etkiliyor. Aslında yapmanız gereken nokta atışı konulara ve taktiklere çalışıp Gramer’i bir an önce halletmek, fakat böyle yapmıyorsunuz. Bunun yerine eğer 10’larca farklı kaynakla zaman harcıyor, sınavda çıkmayan bir sürü gereksiz konuyla meşgul oluyor ve saatlerce video izleyip başında uyukluyorsanız, evet siz de Gramer’e hatalı çalışıyorsunuz.

 

Fakat bu sizin suçunuz değil, size yıllarca Gramer’e bu şekilde çalışmanız gerektiği öğretildi. Sınavda çıkmayan gereksiz detaylar, uzun ödevler, kalın kitaplar, saatlerce süren videolar… Akademik İngilizce sınavına hazırlanan sizlere, Genel İngilizce grameri öğrettiler. Ve siz yıllar boyunca hep zaman kaybettiniz. Zaman kaybederken de aslında, istediğiniz puandan ve hedeflerinizden uzaklaştınız. Unutmayın bu sınav Akademik İngilizce Sınavı ve siz de buna yönelik çalışmalısınız.